Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Artykuły filtrowane wg daty: środa, 07 czerwiec 2017 - DAMiNFO.pl - Portal Aglomeracji Wałbrzyskiej

Mamy do rozdania trzy wejściówki do Komnaty Świdnickiej [KONKURS NA FB!]

Trzy miesiące temu na świdnickim rynku powstał pierwszy ESCAPE ROOM w mieście. Pokój zagadek, noszący nazwę „Komnata Świdnicka”, cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród świdniczan i mieszkańców okolicznych miejscowości – swoją oryginalnością przyciąga pasjonatów z całej Polski. Mamy dla Was trzy darmowe wejściówki!

Na czym polega ta zabawa?
Razem ze znajomymi trafiacie do upiornego miejsca – opuszczonego gabinetu dr Mullera. Lekarz przez lata prowadził w nim nielegalne operacje i doświadczenia. Zniknął bez śladu. Pozostawił po sobie jedynie pełne dziwnych przedmiotów pomieszczenie, kryjące w sobie przerażające historie.
Aby się wydostać na zewnątrz musicie rozwiązać kilka ciekawych zagadek oraz wykazać się zręcznością i umiejętnością logicznego myślenia. Macie na to 60 minut.

Przygotowaliśmy dla Was specjalny konkurs na Facebook’u, w którym do wygrania są aż trzy zaproszenia do Komnaty Świdnickiej. Od możliwości wygranej dzielą Cię jedynie trzy proste kroki:

1.      Polub stronę „Telewizja Dami Wałbrzych” na Facebook’u (jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś)
2.      W komentarzu pod postem konkursowym napisz co najbardziej Cię przeraża (pająki? wilkołaki? A może teściowa? ;))
3.      Udostępnij post konkursowy u siebie na profilu

Wśród osób, które spełnią trzy powyższe warunki, rozlosujemy trzech zwycięzców. Do wygrania są trzy wejściówki – każda o wartości 100zł, umożliwiająca wejście do Komnaty Świdnickiej jednej grupie (od 2 do 4 osób). Uwaga! W zabawie mogą uczestniczyć jedynie osoby powyżej 16 roku życia. Rozwiązanie konkursu nastąpi 12 czerwca, a ze zwycięzcami skontaktujemy się poprzez FB

                         >>> LINK DO KONKURSU NA FACEBOOK'u KLIKNIJ!<<<
Czytaj dalej...

Kasa na dworcu PKP w Świebodzicach nieczynna

Od ponad trzech tygodni podróżni, korzystający z dworca PKP w Świebodzicach, nie mogą kupić biletu na dworcu. Kasa biletowa została zlikwidowana.
Z wyjaśnień, które uzyskaliśmy w PKP Nieruchomości we Wrocławiu, umowa z dotychczasowym najemcą została wypowiedziana. Nie wiadomo, kiedy zostanie zawarta nowa.
- Brak kasy biletowej jest dużym problemem, wiele osób korzysta z połączeń kolejowych, dojeżdżając do pracy czy szkoły. Dlatego niezwłocznie wystąpiłem do Kolei Dolnośląskich oraz PKP Intercity o jak najszybsze przywrócenie możliwości zakupu biletu na dworcu – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
Obecnie bilety należy kupować w pociągu, u konduktora. 

/UM Świebodzice/
Czytaj dalej...

I Charytatywny Bieg Budzika w Świdnicy

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się I Charytatywny Bieg Budzika. Główną atrakcją będzie bieg w piżamach i strojach superbohaterów, ale także m.in. festyn rodzinny, pokazy cross fit, orazwystępy taneczne i muzyczne.
Podczas akcji prowadzona będzie zbiórka pieniędzy, a cały dochód trafi do Kliniki Budzik, prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”.
Zawody rozpoczną się 11 czerwca o godzinie 10.00 przy hali sportowej na osiedlu Zawiszów w Świdnicy. Właśnie o 10.00 wystartują biegi towarzyszące, o 11:00 bieg główny, a o 11.40 wystartuje grupa nordic walking. Zapisy od ósmej rano (szczegóły na plakacie).
Czytaj dalej...

2 śmiałków, 30 dni, 3500 km rowerami!

Udało się! Robert Rupnowski ukończył rowerową wyprawę wokół Polski! Wszystko to, by wspomóc małą chorującą na nowotwór Blankę. Sukcesem zakończyła się nie tylko podróż, ale i zbiórka pieniędzy na leczenie dziewczynki.
 
Dwaj świdniczanie, Paweł Wilk i Robert Rupnowski, wyruszyli na rowerową wyprawę granicami Polski 7 maja spod Dworca PKP w Świdnicy. Wczoraj zakończyli swoją podróż w tym samym miejscu, gdzie witali ich znajomi i rodzina.
Robertowi się udało, mnie niestety nie – opowiada Paweł – Upadek na przejeździe kolejowym 3 km przed Gubinem spowodował uraz lewego łokcia i nie pozwoliło mi to na dojechanie do mety.

18983108_1370920149664582_289849636_n.jpg

Robert pokonał aż 3500 km i zrobił to w zaledwie miesiąc. Paweł musiał odłączyć się od kompana po 3200 km, 28. dnia podróży. Jak relacjonują dwaj miłośnicy kolarstwa: podczas podróży spotkali się z ogromną życzliwością ze strony różnych znajomych i nieznajomych osób. Podczas drogi dołączył się do nich ich kolega Darek, który pokonał wspólnie z nimi 750km. Nocowali zazwyczaj w przypadkowych miejscach jak lasy czy stacje benzynowe (raz nawet przy asyście straży granicznej!). Mało kto był w stanie uwierzyć, że pokonali tak spory dystans. Zgodnie stwierdzają, że była to dla nich niezwykła przygoda.
 
Co najważniejsze dzięki wyprawie udało się zebrać 20 tysięcy na leczenie małej Blanki. Wychowywana przez samotną mamę mała świdniczanka choruje na nowotwór skóry o charakterze Żółtakoziarniniakowatości Młodzieńczej (JXG), objawiający się zmianami skórnymi. Wciąż można przyłączyć się do akcji i wspomóc dziewczynkę finansowo przekazując datki na subkonto w Fundacji „Bliżej Siebie” –
56 1090 2369 0000 0001 3420 2588
lub wysłając sms na numer 73 480 o treści EP.BLANKA
Pomoc ofiarować można także na stronie – https://pomagam.pl/roweramidlablanki
Czytaj dalej...

Festiwal Filmowy Okiem Młodych rusza już dziś!

Już za kilka godzin oficjalnie wystartuje jubileuszowa, 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Filmem otwarcia tegorocznej odsłony Festiwalu będzie „Szwedzka teoria miłości” Erika Gandiniego.

„Szwedzka teoria miłości” to opowieść o państwie dobrobytu, pełne spełnionych i świadomych swoich praw mieszkańców - ale tylko z pozoru. Od zakończenia drugiej wojny światowej Szwecja wypracowała unikatowy model kraju nastawionego przede wszystkim na indywidualny rozwój. Przyglądając się z bliska, zaczynamy jednak zauważać, że nie jest idealnie. Ponad połowa obywateli mieszka samotnie, spora część ludzi umiera w całkowitym zapomnieniu. Erik Gandini, podróżując wśród najbardziej otwartego i nowoczesnego społeczeństwa na świecie, szuka odpowiedzi na pytanie, czy kosztem społecznej niezależności jest ogromna samotność.

Gala rozpoczynająca 10. „Okiem Młodych” odbędzie się już dziś, 7 czerwca, o godzinie 19:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Otworzy ona pięć dni pełnych filmowych wrażeń, emocji podczas Konkursów Głównego i Młodzieżowego i spotkań po drugiej stronie rzeczywistości podczas przeglądu Czasoprzestrzenie VR i wydarzeń towarzyszących. Pełen program Festiwalu znajdą Państwo stronie internetowej: http://okiemmlodych.pl

10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” odbędzie się w Świdnicy między 7 a 11 czerwca pod hasłem „Opowiadanie dokumentalne”. Więcej informacji o Festiwalu znajdą Państwo także na naszym fanpage’u na Facebooku. Na 10. „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa. Impreza otrzymała dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami Festiwalu są: Powiat Świdnicki i firma Sonel S.A.

Na wszystkie wydarzenia w ramach Okiem Młodych wstęp jest wolny. Na otwarcie Festiwalu pierwszeństwo wejścia mają osoby z zaproszeniami.


program_OM.png
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS