Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Artykuły filtrowane wg daty: wtorek, 13 czerwiec 2017 - DAMiNFO.pl - Portal Aglomeracji Wałbrzyskiej

10. Jubileuszowy Świdnicki Zlot Caravaningowy

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników turystyki caravaningowej z kraju i zagranicy na 10. Jubileuszowy Świdnicki Zlot Caravaningowy, który odbędzie się w dniach 04-11.08.2017 na terenie Campingu przy ul. Śląskiej 37.

Dla uczestników zlotu organizatorzy przygotowali liczne zabawy i konkursy sprawnościowe, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy na basenie kąpielowym oraz wycieczki do okolicznych atrakcji turystycznych takich jak m.in.: Zamek Książ i Palmiarnia w Wałbrzychu, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej czy Podziemia w Górach Sowich. Nie zabraknie także spaceru po Świdnicy w czasie którego zlotowicze odwiedzą m.in. takie świdnickie perełki jak: Kościół Pokoju, Katedrę pw. św. Stanisława i Wacława, Muzeum Dawnego Kupiectwa i oczywiście Wieżę Ratuszową.Zlot odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Świdnicy – Pani Beaty Moskal – Słaniewskiej.

PROGRAM ZLOTU:
                                                                                        
04.08.2017r. (Piątek), godz.12:00 - otwarcie biura zlotu, przyjmowanie załóg przybywających na zlot,
                                                                                                              
05-06.08.2017r. (Sobota/Niedziela) - przyjmowanie zgłoszeń na wycieczki, czas wolny,  

07.08.2017r. (Poniedziałek), godz. 09:30 - zwiedzanie Świdnicy z przewodnikiem - Rynek w tym wejście na  Wieżę Ratuszową, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Kościół Pokoju, Katedra,      
Godz.14:30 - WORD Wałbrzych, pokaz / symulacja wypadku, następstwa itp.
Godz.17:00  - oficjalne otwarcie zlotu (spotkanie z przedstawicielami władz z miasta i powiatu oraz organizatorami przy grillu i muzyce),

08 - 10.08.2017r. (Wtorek, Środa, Czwartek) - zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży i sprawnościowe dla uczestników zlotu, pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy na basenie kąpielowym, wycieczki - (przy zgłoszeniach min 30 osób),
 - Wałbrzych / Zamek Książ, Palmiarnia Lubiechów, lokalizacja tzw. złotego pociągu (65km.),
   Wrocław / Panorama Racławicka, Muzeum Narodowe i Etnograficzne,      
-  Burkatów / Fabryka makaronu, Makowice / Winnica Świdnicka (degustacja produktu),
-  Jaworzyna Śląska / Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa, Fabryka Porcelany Stołowej „Karolina”
   Wycieczki indywidualne, po proponowanych trasach:                                          
-   Fundacja Krzyżowa, zwiedzanie obiektów, Podziemne Miasto Osówka k/Głuszycy,
    Walim, Muzeum Sztolni Walimskich, Strzegom, Międzynarodowy Festiwal Folkloru,
  - Witoszów Dolny - Muzeum Broni i Militariów,  
                          
11.08.2017r. (Piątek),  godz. 12:00 - oficjalne zamknięcie zlotu, zamkniecie biura zlotu, wyjazdy turystów.

Zgłoszenia udziału Załogi w zlocie należy dokonać w terminie do dnia 30.06.2017r. w dowolnej formie na piśmie (list lub email) podając Nazwisko i Imię, wiek uczestników (załoga to max. 2 osoby dorosłe + 3 młodzieży do lat 18). W zgłoszeniu należy podać informację - oświadczenie o wniesieniu opłaty w dniu przyjazdu na zlot.

Korespondencję kierować na adres:
Camping Caravaning Klub Świdnica - Bronisław Bienkiewicz  58-100 Świdnica ul. K. Pułaskiego 1/16         
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,   tel. 504 255 735.                       
Informacje o campingu i opłatach obowiązujących na campingu oraz o zlocie znajdują się TUTAJ.
 
/UM Świdnica/

Czytaj dalej...

Za organizowanie gier hazardowych grozi mu 10 lat więzienia

Sąd Rejonowy w Świdnicy na wniosek Prokuratury Okręgowej w Świdnicy tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 41-letniego Sebastiana D. mieszkańca Bierutowa, podejrzanego między innymi o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu organizowanie bez wymaganego zezwolenia gier hazardowych na automatach.

Z zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego wynika, że wymieniony podejrzany działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami w okresie od lipca 2014 roku do lutego 2017 roku prowadził na terenie całego kraju 85 punktów gdzie bez wymaganego zezwalania były prowadzone gry hazardowe na tak zwanych automatach.
W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do Sebastian D. ujawniono 61029 sztuk monet 5 złotowych, które pochodziły z automatów do gier hazardowych. Wartość zabezpieczonych monet to 305.145 złotych. Nadto w trakcie przeszukania ujawniono gotówkę w łącznej kwocie ponad 590.000 złotych. 
W toku śledztwa ustalono, iż Sebastian D. wyrabiał także bez zezwolenia amunicję, a także posiadał bez wymaganego zezwolenia broń palną oraz ponad 160 sztuk amunicji różnego rodzaju.
Podejrzanemu za najcięższy z zarzucanych mu czynów grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


/Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy/
Czytaj dalej...

Piknik Taneczny 'PORUSZYCIELE 2 WAŁBRZYCH'

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza w weekend na finałowy PIKNIK TANECZNY PORUSZYCIELI2WAŁBRZYCH.


PORUSZYCIELE2WAŁBRZYCH – FINAŁ

Trwający od trzech miesięcy projekt edukacji tanecznej dla młodzieży i seniorów PORUSZYCIELE2WAŁBRZYCH, realizowany przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, dobiega końca. Finałowy PIKNIK TANECZNY odbędzie się
17 czerwca, o godz. 12.00, w przestrzeni kompleksu pałacowo-parkowego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, otaczającej legendarną Willę Księżnej Daisy.


Teatr Dramatyczny zaprasza wałbrzyszan do udziału w tym wydarzeniu!

W wyjątkowym miejscu, łączącym w sobie ważną dla miasta historię oraz dynamikę kampusu studenckiego PWSZ,  spotkają się dwa pokolenia uczestników, którzy podzielą się doświadczeniem warsztatów tanecznych, w których wzięli udział, tworząc międzypokoleniową platformę tańca oraz integracji z mieszkańcami Wałbrzycha.

Poruszyciele2Wałbrzych spróbują wydobyć uśpiony potencjał parku, jego romantyczną aurę i nieujarzmioną naturę. Uczestnicy, pod opieką choreografa Pawła Sakowicza i pedagożki teatru Doroty Kowalkowskiej, ucieleśnią ideę parku jako przestrzeni wspólnej, ale i intymnej, przestrzeni aktywności i odpoczynku. Piknik jest otwarty


INSTALACJA: PIKNIK
Koncepcja i przygotowanie: Paweł Sakowicz, Dorota Kowalkowska
Choreografia: Paweł Sakowicz
Fotografia: Tomasz Bejnarowicz
Film: Mikołaj Grzebieniak, Grzegorz Behan


Program PORUSZYCIELE2WAŁBRZYCH realizowany jest przez Teatr Dramatyczny
w Wałbrzychu we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu
„Myśl w ruchu 2017”
.
Kuratorzy: Dorota Kowalkowska, Paweł Sakowicz.Partnerzy:
Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Szkoła Tańca Cordex.


17 czerwca 2017/ godz. 12.00/ Park przy Willi Księżnej Daisy
Państwowa Wyższa Szkoła  im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu
(ul. Zamkowa 4)                             


W przypadku niepogody: Finał PORUSZYCIELI odbędzie się w Hali OSIRu, pl. TeatralnyCzytaj dalej...

Świdnicki basen odkryty będzie czynny całe lato

W planach był generalny remont basenu odkrytego w Świdnicy, który trwać miał przez kilka miesięcy. Na razie władze miasta wstrzymały się z przebudową, więc basen bedzie czynny całe lato. Baseny są już napełnione. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć sezon na kąpielisku przy ulicy Śląskiej. Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza od środy, 14 czerwca!

W dni robocze od 14 do 22 czerwca basen będzie czynny od godziny 14.00 do 18.00, zaś w przypadające na ten czas dni świąteczne i weekendy (15, 17, 18.06) od 10.00 do 18.00. Od piątku, 23 czerwca kąpielisko będzie otwarte codziennie od godziny 10.00  do 18.00.
Na razie dla kąpiących udostępnione będą brodzik oraz niecki nr 2 i 3. „Czwórka” uruchomiona zostanie z początkiem wakacji.
Obowiązujący cennik jest identyczny jak przed rokiem. Za całodzienny bilet normalny trzeba zapłacić 5, a za ulgowy 3 złote. Bilet popołudniowy i przy nienapełnionych wszystkich nieckach kosztuje odpowiednio 3 i 2 złote. Na miejscu można skorzystać z depozytu i wypożyczyć leżak.
Cennik
BILET WSTĘPU CAŁODZIENNY NORMALNY – 5.00 zł
BILET WSTĘPU CAŁODZIENNY ULGOWY – 3.00 zł
(Grupy zorganizowane, posiadacze Świdnickiej Karty Dużej Rodziny). ŚKDR: osoba dorosła ponosi koszt biletu ulgowego, dzieci – wstęp bezpłatny
DZIECI DO LAT 7 – WSTĘP WOLNY
(pod opieką osoby dorosłej)
OPIEKUNOWIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – WSTĘP WOLNY
BILET WSTĘPU RODZINNY – 10.00 zł
Do biletu wstępu rodzinnego uprawnieni są: 2 osoby dorosłe i 1 dziecko lub 1 osoba dorosła i 2 dzieci (dzieci w wieku do 16 lat)
KARNET 10-WEJŚCIOWY NORMALNY – 45 zł
KARNET 10 WEJŚCIOWY ULGOWY – 25 zł
BILET WSTĘPU NORMALNY OD GODZINY 16.00 DO 18.00 ORAZ PRZY NIECZYNNYCH NIECKACH 3 I 4 – 3.00 zł
BILET WSTĘPU ULGOWY OD GODZINY 16.00 DO 18.00 ORAZ PRZY NIECZYNNYCH NIECKACH 3 I 4 – 2.00 zł
(Grupy zorganizowane, posiadacze Świdnickiej Karty Dużej Rodziny). ŚKDR: osoba dorosła ponosi koszt biletu ulgowego, dzieci – wstęp bezpłatny
SZATNIA – 2.00 zł/dzień
(depozyt przedmiotów, przechowanie rowerów)
WYPOŻYCZENIE LEŻAKA – 5.00 zł/dzień


Czytaj dalej...

Lato ze Starą Kopalnią

26 czerwca ruszamy z ciekawą ofertą zajęć dla najmłodszych w Starej Kopalni.
Jest to oferta adresowana zarówno dla młodych wałbrzyszan, jak i dla grup zorganizowanych, które chcą spędzić u nas dzień. Będziemy szukać letnich skarbów, grać w grę terenową, a także malować, tworzyć, zwiedzać.
Przygotowaliśmy trzy bloki tematyczne:
1. Zgadywanki-malowanki – to zajęcia dla dzieci w wieku od 7 lat, w ramach których będziemy tworzyć ciekawe wzory na zajęciach z kalkomanii, odgadywać hasła podczas gry ceramiczne kalambury. Do tego pokażemy uczestnikom nasze Centrum oraz zjemy drugie śniadanie.
2. Letnie Skarby - cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 7-9 lat, podczas którego będziemy malować porcelanowe kubki, odkrywać skarby w ramach letnich wykopalisk, a także zwiedzać Starą Kopalnię. Będzie również czas na drugie śniadanie.
3. Kuźnia Zabaw – dzieci powyżej 10 lat zapraszamy na zajęcia z malowania szkła farbami witrażowymi oraz na grę terenową, którą uzupełni zwiedzanie oraz drugie śniadanie.

1.jpg

Grupy zorganizowane zapraszamy od poniedziałku do piątku w wybranym czasie – zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 74 667 09 70.
Dla osób indywidualnych mamy przewidziane zajęcia w poniedziałki.
Nasza letnia oferta dla najmłodszych to cztery godziny świetnej zabawy!
Czytaj dalej...

Mali sportowcy i rodzice podziękowali kopalni

    Jakub Madej, prezes Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy, był honorowym gościem treningu małych siatkarzy z drużyny Podgórze Gra Fair Play.
     Mali zawodnicy i ich rodzice zaprosili prezesa do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu, by podziękować KSS Bartnica za stworzenie tej wyjątkowej drużyny. - Dzięki treningom nasze dzieci nie spędzają czasu przed komputerem. Uczą się gry w siatkówkę, przeżywają sportowe emocje, dużą ćwiczą, co ma ogromny wpływ na ich rozwój. Zaprzyjaźniły się między sobą, bardzo lubią trenera. Same korzyści! Dziękujemy za to - mówili rodzice, wręczając Jakubowi Madejowi pamiątkę, którą wykonali wspólnie ze swoimi pociechami: oprawioną w antyramę i podpisaną przez każde dziecko „drużynową” koszulkę.
Radość i zdrowy rozwój
     Rodzice umieścili też w ramce słowa podziękowania: „Sport to dla młodych ludzi jedna z dróg rozwoju i samorealizacji. Jednak, aby go uprawiać, potrzebni są ludzie dobrej woli, którzy chcą przyczynić się do rozwoju najmłodszych. Chcieliśmy za to serdecznie podziękować. Pomoc, którą Państwo zaoferowali, jest bezcenna dla dzieci z Podgórza(...)”
     Mali siatkarze emocje wyrażali po swojemu. - Tak bardzo lubię treningi, że zawsze mi się chce na nie chodzić, nawet jak jest zima - deklarował ośmioletni Damian Hamerlak. - Ta drużyna jest super i siatkówka jest super - dodawały inne dzieci.
     Zaprezentowały to, czego nauczyły się podczas treningów, m.in.... ogrywając prezesa Madeja w siatkarskim konkursie, rozegranym na boisku. - Jestem z was bardzo dumny. Szczerze mówiąc, miałem trochę obaw: czy uda się was zachęcić do regularnych treningów, czy siatkówka wam się nie znudzi. Ale widzę, że jesteście wspaniałymi, małymi sportowcami, macie super osiągnięcia. Gratuluję i życzę wam samych sukcesów - mówił prezes Jakub Madej. - Dziękuję też trenerowi Piotrowi Wierzbickiemu, że przekazuje wam swoje umiejętności, wkładając w to wiele serca - dodał prezes.
Przed nimi nowa droga
     KSS Bartnica od ubiegłego roku wspiera utalentowane sportowo dzieci z Podgórza. Spółka zapewniła im profesjonalnego trenera, sfinansowała zakup strojów i butów, porozumiała się także z miastem Wałbrzych, by mali sportowcy mogli bezpłatnie korzystać z sali gimnastycznej przy SP nr 5. Dzieci szybko udowodniły, że włożony w ich rozwój trud nie poszedł na marne - w ciągu zaledwie kilku miesięcy zrobiły ogromne postępy, wygrały nawet ważny, regionalny turniej siatkarski.
     To był jeden z ostatnich treningów drużyny w obecnym składzie. Od nowego roku szkolnego mali zawodnicy będą kontynuować lekcje siatkówki w finansowanych przez miasto Akademiach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, a do Podgórze Gra Fair Play przyjdą nowe dzieci.
-    Takie było założenie tego projektu. Ponieważ do Akademii SOS mogą należeć dzieci od 10 roku życia, do drużyny Podgórze Gra Fair Play postanowiliśmy zapraszać dzieci rok młodsze, by przechodząc potem do SOS-ów miały już umiejętności. I, co bardzo ważne, dzięki temu uzdolnione sportowo dzieci mają o rok dłużej zapewnione bezpłatne treningi - wyjaśnia trener Piotr Wierzbicki.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS