Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Artykuły filtrowane wg daty: piątek, 07 kwiecień 2017 - DAMiNFO.pl - Portal Aglomeracji Wałbrzyskiej

Już jutro Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu zaprasza w sobotę 8 kwietnia na Dzień Otwarty we wszystkich urzędach skarbowych województwa dolnośląskiego (w tym ,oczywiście, także w oddziałach w Świdnicy i w Wałbrzychu). Wszyscy, którzy zamierzają osobiście złożyć deklarację podatkową lub wysłać ją drogą elektroniczną, mogą odwiedzić swój urząd w godzinach od 10.00 do 13.00.

Dzień Otwarty to okazja do uzyskania fachowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej. Pracownicy urzędów będą wydawali druki, przyjmowali zeznania, oraz pokazywali zalety rozliczeń elektronicznych. W urzędach przygotowano dodatkowe punkty informacyjne oraz specjalne stanowiska komputerowe, na których będzie można złożyć zeznanie drogą elektroniczną, korzystając również z nowych usług takich jak PFR czyli Wstępnie Wypełnione Zeznanie czy PIT-WZ. Podatnicy będą mieli również do dyspozycji broszury informacyjne m.in. na temat ulgi na dzieci, ulgi rehabilitacyjnej lub opodatkowania dochodu (przychodu) z odpłatnego zbycia nieruchomości. Wszystkich, którzy nie rozliczyli jeszcze swojej deklaracji podatkowej zapraszamy do odwiedzenia urzędu skarbowego podczas Dnia Otwartego.
Czytaj dalej...

Śniadanie wielkanocne w ŚDS w Świebodzicach

Własnoręcznie przygotowali ozdoby, potrawy na stół, a także przepiękne, wypalane w drewnie, zaproszenia. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy zaprosili na świąteczne spotkanie władze miasta i przyjaciół placówki.

Śniadanie wielkanocne w ŚDS odbyło się w czwartek, 6 kwietnia. Do wspólnego stołu z podopiecznymi domu zasiedli: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, radna Rady Miejskiej Zofia Marek, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Siekierzyńska a także ksiądz Andrzej Białek, proboszcz parafii pw. Św. Franciszka. Obecni byli także pracownicy Domu wraz z kierownik ośrodka, Izabelą Gaweł.

W tym miejscu czuje się wyjątkową, serdeczną, niemalże rodzinną atmosferę, dziękuję za zaproszenie i życzę Państwu wspaniałych, rodzinnych, pełnych ciepła świąt – życzył zebranym burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W Środowiskowym Domu Samopomocy przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi, które ukończyły 18 rok życia. Jest to miejsce, które pozwala im się zaktywizować, zintegrować społecznie. Dom zapewnia wsparcie psychologiczne, pomoc oraz szereg działań rehabilitacyjnych, które mają na celu poprawę jakości życia i funkcjonowania w społeczeństwie, jak również funkcjonowania w życiu codziennym osobom, które samodzielnie nie radzą sobie z zadaniami pojawiającymi się każdego dnia.

/źródło: UM Świebodzice/

Czytaj dalej...

Choć jeszcze małe, to one są największym skarbem gminy

Wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek po raz kolejny obdarowała najmniejszych mieszkańców gminy powitalnymi prezentami i listami gratulacyjnym dla rodziców. Wszystko to w ramach akcji „Największy skarb gminy to Ty”.

W dzisiejszym spotkaniu z panią wójt w Urzędzie Gminy uczestniczyli państwo Grzegorz i Anna Budzyńscy z Witoszowa Dolnego wraz ze swoimi synami - bliźniakami: Filipem i Kacprem, państwo Małgorzata i Bartosz Dyrda ze Słotwiny wraz ze swoimi synami, także bliźniakami: Borysemi i Jakubem oraz pani Dorota Kruźlak z Lutomi Górnej wraz ze swoją córeczką Antoniną.  

Ogromnie się cieszę, że mogę Państwu osobiście złożyć gratulacje z okazji urodzin Waszych dzieci. W dobie realizacji wielu inwestycji, bardzo często zapominamy, że są one  największym skarbem każdej rodziny i źródłem nieustającej miłości. Życzę, aby Wasze pociechy dorastały w zdrowiu i  radości ze spędzonego każdego dnia z Wami – mówiła wójt Teresa Mazurek.

Rok 2016 możemy śmiało uznać za bardzo dobry pod względem liczby urodzeń. W gminie Świdnica na świat przyszły 174 noworodki: 88 chłopców i 86 dziewczynek. Najczęściej wybieranym imieniem żeńskim była: Emilia i Hanna, a męskim Franciszek i Piotr. Najwięcej dzieci w 2016 r. urodziło się w Pszennie (25), następnie w Witoszowie Dolnym (17), Komorowie (14) oraz w Grodziszczu (13). W styczniu 2017 roku w gminie urodziło się 21 dzieci. Dla porównania rok temu urodziło się ich o 10 mniej. 

Zazwyczaj młodzi uciekają ze wsi do miast. Z dumą mogę powiedzieć, że u nas jest inaczej. Młode małżeństwa coraz częściej osiedlają się na terenie gminy, a co za tym idzie: rodzi się więcej dzieci – podkreśla pani wójt.
Nie tylko rodzice czują się dobrze w gminie Świdnica. Po maluchach było widać, że i one zadowolone były ze spotkania. Za każdym razem gdy któreś zaczynało płakać z pomocą pojawiała się sama pani wójt, która w magiczny sposób je uspokajała. 
To właśnie dzieci, chociaż jeszcze małe, są największym skarbem dla gminy.

Liczba urodzeń w sołectwach gminy w 2016 r. jest dostępna na stronie: http://www.gmina.swidnica.pl/content/view/4237/1/

/JN/
Czytaj dalej...

Dzień Kariery w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej

PWSZ im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu zaprasza 11 kwietnia 2017 na Dzień Kariery (Dzień Otwarty)

W programie m.in.:
informacje z pierwszej ręki o zasadach rekrutacji
spotkania ze studentami działającymi w kołach naukowych i organizacjach studenckich
wszystko o programie zagranicznych wymian studenckich - Erasmus+!
spotkanie z wykładowcami naszej uczelni
warsztaty językowe
turniej przedsiębiorczości
Czytaj dalej...

Pasja wg Św. Mateusza - Ekumeniczny Koncert Wielkopostny

Ekumeniczny Koncert Wielkopostny pod patronatem Poseł na Sejm RP Pani Marzeny Machałek, odbędzie się 10 kwietnia 2017 r. o godz. 19.00 w Kościele Łaski p.w. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze. Wydarzenie to jest wspierane m.in. przez Powiat Kamiennogórski oraz Kamiennogórską Specjalna Strefę Ekonomiczną Małej Przedsiębiorczości.
Czytaj dalej...

Gmina Świdnica dba o zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców

W Słotwinie, wsi położonej na wyjeździe ze Świdnicy w stronę Świebodzic, powstanie nowy posterunek policji. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Gmina Świdnica.

Posterunek najprawdopodobniej otwarty zostanie pod koniec czerwca. Znajdować się będzie w dawnej siedzibie spółki wodnej, która, rozrastając się, potrzebowała większej ilości miejsca i dlatego przeniesiona została do Bystrzycy Dolnej. Posterunek powstanie z inicjatywy gminy, ale przy współpracy z Komendą Główną Policji. Ta pierwsza odpowiedzialna była za znalezienie miejsca, jego remont i zakup mebli; ta druga za wyposażenie typowo policyjne – samochody, sprzęt elektroniczny etc.

To co nam daje nowy posterunek to przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo. Na terenie gminy, zwłaszcza podczas ferii zimowych czy wakacji, ma miejsce wiele aktów wandalizmu. Mamy nadzieję, że dzięki zwiększonej ilości patroli, znacznie zmniejszy się ilość tych zniszczeń– mówi pani wójt Teresa MazurekSpraw na terenie gminy jest dużo: śmieci, ścieki, zniszczone mienie… funkcjonariusze policji na pewno pomogą nam wdrażać różne projekty porządkowe. Co więcej gminny posterunek zapewnia nam pełną analizę na terenie gminy. Dotychczas w policyjnych statystykach byliśmy łączeni z miastem, a przez to nie wiedzieliśmy co jest największym problemem w samej gminie.

Będzie to pierwszy posterunek policji na terenie gminy Świdnica, gdyż takowy nigdy wcześniej nie istniał. Będzie w nim pracował jeden kierownik posterunku, trzech dzielnicowych, dwóch patrolowych oraz osoby zajmujące się bieżącymi sprawami.

Jak informuje rzecznik prasowy UG w Świdnicy Janusz Waligóra: Pomysł o stworzeniu gminnego posterunku narodził się z powodu licznych zgłoszeń, ze strony mieszkańców i sołtysów, o niewystarczającej ilości patroli policyjnych na terenie wsi.

/JN/
Czytaj dalej...

Już jutro – Bieg Zdobywca Góry Parkowej

  • Dział: SPORT
    Przypominamy, że już jutro, o godzinie 12.00 ze Stadionu Miejskiego w Kamiennej Górze startuje VI Bieg Zdobywca Góry Parkowej. Równolegle do głównego wydarzenia odbędą się III Mistrzostwa Kamiennej Góry w Nordic walking. Godzinę wcześniej na starcie V Bieg Mały Zdobywca Góry Parkowej przedszkolaki.
     Zapisać można się będzie jeszcze przed samymi zawodami. Biuro zawodów, zlokalizowane w sali sportowej ZSZiO przy ul. R. Traugutta czynne będzie od godz. 08.00.
     Dla biegaczy organizatorzy przygotowali specjalny pakiet startowy  z torbo-plecakiem oraz, do wyboru, słynne już skarpety lub kubek na kawę w dwóch odsłonach. 
   Dla najlepszych mężczyzn i kobiet, zarówno w biegu głównym jak i Nordic Walking karty podarunkowe w sklepie sportowym o nominałach 300, 200 i 100 zł. W kategoriach wiekowych do rozdania oryginalne kołowrotki tkackie dla biegaczy i chodziarzy. Każdy kto ukończy bieg otrzyma medal z zarysem kamiennogórskich zakładów Grünfelda.
    Każdy uczestnik może również liczyć na nagrody niespodzianki które zostaną rozlosowane po biegu. 
   Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w biegu i wydarzeniach towarzyszących oraz do kibicowania zawodnikom na trasie. 
zdobywca_parekowej_pakiet.jpg
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS