Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Artykuły filtrowane wg daty: środa, 05 kwiecień 2017 - DAMiNFO.pl - Portal Aglomeracji Wałbrzyskiej

Konkurs „Kulinarne tradycje świąteczne w Powiecie Wałbrzyskim – Wielkanoc 2017”

   Konkurs „Kulinarne tradycje świąteczne w Powiecie Wałbrzyskim – Wielkanoc 2017” został rozstrzygnięty. Do konkursu zgłosiło się 10 uczestników, którzy mieli za zadanie przygotować po dwie potrawy świąteczne – komisja konkursowa oceniała walory smakowe przygotowanych potraw oraz estetykę stołu i podania.  „Poziom przygotowania potraw w tym roku był niezwykle wysoki , zarówno pod względem smakowym jak i estetycznym. Cieszę się że zgłosili się uczestnicy z całego terenu naszego Powiatu. Mamy jako Polacy naprawdę wspaniałe świąteczne tradycje kulinarne, dlatego warto o nie dbać i je eksponować. Gratuluję wszystkim uczestnikom” – powiedział starosta Jacek Cichura.   

Laureatami konkursu w tym roku zostali:

I miejsce - Wiesława Pawłow –Głuszyca Górna– za potrawę Świnkę Wieprzowinkę 

II miejsce – Lucyna Król ze Starych Bogaczowic – Świąteczna sałatka warzywna z jajkiem

III miejsce – Violetta Wendycz z Rybnicy Leśnej  – za potrawę Schab w cieście

Przyznano również 7 wyróżnień ponieważ potrawy były tak wyśmienite, że nie można było nie docenić kunsztu i pracy kucharzy. 
Fundatorem nagród był Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego a współorganizatorem Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu -Powiatowi Doradcy w Wałbrzychu. 


Czytaj dalej...

Zostań dawcą szpiku, uratuj komuś życie

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy wśród 25 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. Powiat Świdnicki i Przychodnia „Dobramed” w Świdnicy zapraszają na akcję rejestracji dawców szpiku kostnego.

Odbędzie się ona w dniach 3.04.-14.04.2017 r. w Przychodni Dobramed w Świdnicy przy ul Zamenhofa 42. W tym czasie, w godzinach 8:00-15:00 będą pobierane wymazy z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka, a następnie przekazane na adres Fundacji DKMS "Pokonajmy nowotwory krwi", aby móc zarejestrować potencjalnych dawców w bazie Fundacji. Dawcami mogą zostać osoby zdrowe w wieku 18-55 lat. Patronat nad akcją objął Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz. Szczegóły znajdziecie Państwo na ulotkach, plakatach oraz na Facebooku: Dobramed - Przychodnia Medycyny Rodzinnej oraz Powiat Świdnicki. Oddając próbkę z wymazem do badania możesz w przyszłości uratować czyjeś życie.

/źródło: SP w Świdnicy/
Czytaj dalej...

"Msza Papieska" - 8 kwietnia stadion AQUAZDROJU

Zapraszamy wszystkich do udziału w Mszy Świętej, która odbędzie się 8 kwietnia 2017 roku o godz. 15:30 na Stadionie Centrum AQUA ZDRÓJ.
    Msza Święta będzie koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Ignacego Deca wraz z duchowieństwem Wałbrzycha i okolic. Tradycja ta przetrwała od pierwszej spontanicznej Mszy Świętej zorganizowanej po śmierci Jana Pawła II, w dniu 7 kwietnia 2005 roku. Podobnie jak w latach minionych, podczas uroczystości przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II. Uroczystości towarzyszyć będzie Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.

Program Uroczystości:
11:00 Diecezjalne Spotkanie Młodzieży (hala)
15:30 Droga Krzyżowa i Msza Święta (stadion)
18:00 Koncert Maleo Reggae Rockers* (hala)
19:45 Multimedialny Program poświęcony pamięci Jana Pawła II (hala)
21:00 Apel Jasnogórski (hala)
21:37 Modlitwa, oddanie hołdu w godzinie śmierci Jana Pawła II

* Wstęp dla uczestników Decezjalnego Spotkania Młodzieży oraz na zaproszenia dystrybuowane w szkołach i parafiach


Czytaj dalej...

Koncert Kortez Trio - ZMIANA MIEJSCA!

Wyprzedany koncert Korteza, ze względu na ogromne zainteresowanie, został przeniesiony do sali widowiskowej I LO. Przed występem zostaną ogłoszone wyniki trwającego do czwartku głosowania na kolejnych wykonawców w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych. 

Kortez Trio wystąpi w piątek 7 kwietnia jako ostatni z 5 artystów wybranych w ramach I edycji Świdnickich Recenzji Muzycznych (http://www.sok.com.pl/recenzje/). Do tej pory na podstawie propozycji i głosów świdniczan wystąpili Kat i Roman Kostrzewski, Luxtorpeda, Janusz Radek & The Ants i Dawid Kwiatkowski. W czwartek 6 kwietnia o północy zakończy się głosowanie na tegoroczne propozycje, wśród których do wyboru są Coma, Evvolves, Hunter, Kękę, Luxtorpeda, Mietek Szcześniak, Paweł Domagała, Sarius, Szad Akrobata i Taco Hemingway. Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.sok.com.pl/recenzje2017/ a wyniki zostaną ogłoszone przed występem Korteza. 

Kortez zawita do Świdnicy m.in. dzięki recenzji albumu “Bumerang” autorstwa Adriana Holeckiego, który pisał tak: “Płyta, która wzrusza od pierwszego dźwięku i nie przestaje po wybrzmieniu ostatniego. Na tak emocjonalny album czekałem długo. „Bumerang” nie jest ani żałosnym utyskiwaniem, ani przesłodzonym popowym płaczem. Intymne utwory emanują szczerością i przejęły mnie tak mocno, że choć znam płytę już niemal na pamięć, wciąż zdarza mi się maglować ją raz za razem.” Na trwającej właśnie trasie, Kortez wykonuje oprócz utworów z płyty “Bumerang” także nowe kompozycje. Artysta niemal w każdym mieście przyciąga tłumy publiczności i większość jego koncertów wyprzedaje się w szybkim tempie. 

Koncert w Sali Widowiskowej I LO (ul. Pionierów 30) z powodu zmiany miejsca wydarzenia rozpocznie się o 20:00 a nie o 19:30 jak wcześniej informowaliśmy. Wejście na salę będzie możliwe od 19:00. Ze względu na wymagania artysty nie przewidziano występu supportów. Wszystkie bilety są już wyprzedane i nie będzie możliwości zakupienia ich w dniu koncertu. Organizatorem koncertu jest Świdnicki Ośrodek Kultury przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Hotelu Esperanto.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS