Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Artykuły filtrowane wg daty: piątek, 21 kwiecień 2017 - DAMiNFO.pl - Portal Aglomeracji Wałbrzyskiej

Ruszył Rajd Świdnicki KRAUSE

  • Dział: SPORT
Świdnicę wypełnił ryk silników samochodowych i wiwat podekscytowanych kibiców. Czas zapiąć pasy, ruszył 45. Rajd Świdnicki KRAUSE - prawdziwe święto dla tych, których w żyłach płynie nieco benzyny.

W ten weekend Świdnica znów stanie się rajdową stolicą. Rajd Świdnicki to pierwszy etap Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i drugi Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dziś na świdnickim rynku odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia. Następnie zawodnicy udali się na legendarny świdnicki oes, poprowadzony ulicami miasta. W sobotę i niedzielę kierowcy rywalizować będą na cieszącej się uznaniem i podnoszącej adrenalinę zarówno u załóg, jak i u kibiców, trasie biegnącej przez Góry Sowie. W sumie czeka na nich 12 odcinków specjalnych o łącznej długości ok. 135 kilometrów.


Harmonogram rajdu:

Sobota, 22 kwietnia 2017 r.

Start – serwis/wyjazd 9:00

Park Serwisowy, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 - 9:00, 12:47, 17:15

OS 2/5/8 Rościszów – Walim 1 / 2 /3 – 9:54, 13:56, 16:30

OS 3/6 Miłków – Kamionki 1 / 2 – 10:29, 14:31

OS 4/7 Wolibórz – Jodłownik 1 / 2 - 11:39, 15:41

Meta Etapu 1, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 - 18:00Niedziela, 23 kwietnia 2017 r.

Start – serwis/wyjazd 9:00

Park Serwisowy, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 – 9:00, 12:15

OS 9/11 Kamionki – Walim 1 / 2 - 10:00, 13:30

OS 10/12 Zagórze – Walim 1 / 2 (Power Stage) - 10:48, 14:18

Ceremonia Mety Rajdu – Świdnica, Rynek - 15:40


                                                                                                                     /JN/
Czytaj dalej...

Konkurs Moja Mama – ostatni dzwonek na składanie prac konkursowych

     28 kwietnia (piątek) upływa termin składania prac w konkursie plastyczno-literackim Moja Mama. Przypomnijmy, że konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i specjalnych z powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego oraz ząbkowickiego. Tegoroczne tematy nawiązują do słów piosenki z filmu Akademia Pana Kleksa -   „Gwiezdny bilet w ręce bierz. I leć...” - Opowiedz o wspólnej kosmicznej przygodzie z Twoją mamą (prace literackie) oraz „O rety! Moja mama na krańcach galaktyki” - namaluj kosmiczną przygodę Twojej mamy (prace plastyczne).
     Do wzięcia udziału w 11. już edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama” zaprasza posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 wraz z Publicznym Gimnazjum Specjalnym nr 10.
     Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką w formacie A4 lub A3, natomiast prace literackie nie powinny być dłuższe niż 2 strony maszynopisu. Cała reszta zależy już od wyobraźni małych autorów. Gotowe dzieła wystarczy opatrzyć opisem (musi on zawierać imię i nazwisko, wiek autora, klasa, szkoła – dokładny adres, numer telefonu oraz imię, nazwisko opiekuna, pod którego kierunkiem powstała praca), a potem jeszcze poprosić rodziców o pisemną zgodę na wzięcie udziału w konkursie oraz publikację nazwisk i zdjęć w prasie i telewizji.
     Prace można przynieść lub wysłać do naszej szkoły przy ul. Ogrodowej 5a w Wałbrzychu lub do wałbrzyskiego biura poselskiego posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej– dodaje Dorota Bogdańska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu. – Najciekawsze prace oczywiście nagrodzimy podczas uroczystości, którą zaplanowaliśmy na 29 maja.


Czytaj dalej...

Za nami kolejny koncert w ramach ŚNJ

Tym razem na świdnickiej scenie zagościli muzycy pochodzenia greckiego. "Grecy Polskiego Jazzu" to kolejny koncert w ramach, cieszących się ogromną popularnością, Świdnickich Nocy Jazzowych.

Dla licznie zebranej publiczności przewidziane zostały dwa koncerty. Jako pierwszy wystąpił Kolos - duet ojca i syna, Jorgosa Skoliasa i Antonisa Skoliasa. W ich muzyce pełnej improwizacji pobrzmiewał soul, rhythm and blues oraz folk.  Następnie na scenie zagościł Apostolis Anthimos (Lakis) - urodzony w Polsce Grek, uznawany za jednego z najciekawszych instrumentalistów z pogranicza jazzu i rocka.

Mimo, że koncert wyjątkowo (z powodu akustyki) odbył się na małej sali "Bolka", widownia jak zwykle dopisała frekwencją. Tego wieczoru można było usłyszeć tam liczne rozmowy nie tylko w języku polskim i angielskim, ale także w języku greckim, gdyż do Świdnicy, specjalnie na ten koncert, przybyło wielu Greków zamieszkałych na terenie Dolnego Śląska.


Czytaj dalej...

VII Zlot Motocykli w Świebodzicach

To wydarzenie, które ma wierne grono wielbicieli. Zlot motocykli, quadów, pojazdów militarnych już po raz VII zagości na świebodzickim Rynku. Zlot odbędzie się 29 kwietnia (sobota) na Rynku w Świebodzicach o godz. 15:00.

W programie imprezy jest poświęcenie pojazdów a także widowiskowy przejazd ryczących i trąbiących maszyn ulicami miasta, pod hotel Księżyc.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji będzie plenerowa wystawa zabytkowych motocykli, mopedów, skuterów i motorowerów, zbieranych i z pasją odnawianych przez świebodziczanina pana Piotra Sosika.  Zapraszamy do jej oglądania od godz. 13:00 do 16:00.

Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz i Dariusz Stańczyk hotel Księżyc.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS