Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Artykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 kwiecień 2017 - DAMiNFO.pl - Portal Aglomeracji Wałbrzyskiej

Miejski konkurs plastyczny „Wszystkie barwy radości” w OSK Podzamcze

W dniu 12 kwietnia 2017 roku w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom miejskiego konkursu plastycznego „Wszystkie barwy radości”. Konkurs zorganizowany został  w ramach kampanii z okazji Światowego Dnia Zdrowia, której tegorocznym tematem przewodnim jest depresja. Organizatorami konkursu byli:  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu, Ośrodek Społeczno – Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu oraz Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wałbrzychu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie wałbrzyskich szkół z  klas 0 – III. Do konkursu zgłoszono 187 prac. Jury przyznało 13 nagród oraz 17 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

NAGRODY:

Nadia Langner kl. 0

Nadia Merikhi kl.0

Julia Imiołek kl. 0

Maja Bartkowska kl. I

Maja Międzybrocka kl. I

Oliwia Świątek kl. I

Aniela Wilk kl. I

Nikola Danielak kl. II

Laura Walentas kl. II

Oskar Bieniek kl. II

Martin Ring kl. III

Zuzanna Świerkowska kl. III

Kamila Szczęsna kl. III

WYRÓŻNIENIA:

Zuzanna Słomiana kl. 0

Roksana Waśk kl. 0

Emilia Magiełda kl. 0

Ksawery Chruszcz kl. 0

Maciej Czarnecki kl. I

Oliwia Bańka kl. I

Blanka Kraińska kl. I

Agata Świtoń kl. II

Alicja Bartczak kl. II

Barbara Chwałek kl. II

Wanda Jonek kl. II

Karolina Matusik kl. II

Olivier Kwit kl. III

Amelia Szczęsna kl. III

Emilia Świątek kl. III

Nela Wdowiak kl. III

Wiktoria Tyborska kl. III


Czytaj dalej...

KSS Bartnica otrzymała koncesję na wydobycie melafiru w Rybnicy

Informacja Zarządu Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy sp. z o.o. w sprawie koncesji na wydobywanie melafiru w Rybnicy Leśnej.
Dnia 5 kwietnia 2017 r. Marszałek Województwa Dolnośląskiego wydał Kopalniom Surowców Skalnych w Bartnicy koncesję na wydobywanie melafiru ze złoża w Rybnicy Leśnej.
Decyzja Marszałka wieńczy trwające aż 6 lat starania KSS Bartnica o nową koncesję.
- Działania zmierzające do uzyskania koncesji rozpoczęliśmy w kwietniu 2011 r. Pokonaliśmy w tym czasie nie tylko wyjątkowo długą, ale też trudną i wyboistą drogę. Tym bardziej cieszy pomyślne dotarcie do celu - mówi Jakub Madej, prezes KSS Bartnica. - Możliwość kontynuacji wydobycia melafiru w Rybnicy Leśnej wpłynie pozytywnie nie tylko na gospodarczy rozwój regionu, ale także zapewni pracę i godne życie ponad 40 etatowym pracownikom Spółki oraz ok. 100 podwykonawcom z dotkniętego bezrobociem regionu. Odkąd bowiem w czerwcu 2015 r. wygasła poprzednia koncesja, ludzie żyli w wielkiej niepewności - mówi prezes Madej.
I dodaje: - Mamy także świadomość, że nic nie jest dane raz na zawsze. Dlatego, jako firma odpowiedzialna społecznie, nadal będziemy prowadzić działania zmierzające do zrównoważonego współistnienia ze społecznością lokalną, będziemy pamiętać o zobowiązaniach, które nasza spółka ma wobec otoczenia i będziemy się z nich wywiązywać jako uczestnik lokalnego życia społecznego - mówi Jakub Madej.
W poprzedzającej wydanie koncesji decyzji środowiskowej Burmistrza Mieroszowa znalazło się szereg warunków, które istotnie zmniejszają potencjalną uciążliwość działania Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej. Ograniczenia spowodują m.in., że nie zwiększy się transport urobku. Innym dodatkowym obowiązkiem nałożonym na kopalnię jest m.in. monitoring przyrodniczy.
W Rybnicy Leśnej znajduje się najlepsze w Polsce złoże melafiru - kruszywa wykorzystywanego do budowy dróg i szlaków kolejowych. Melafir wydobywany jest tu od ponad 100 lat.
Czytaj dalej...

Są renty specjalne dla osieroconych w wyniku katastrofy dzieci

3050 zł dla chłopców, którzy stracili w katastrofie bliskich. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w imieniu Premier RP przekazała dziś na ręce burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza decyzje w sprawie przyznania rent specjalnych dla ofiar sobotniej katastrofy w Świebodzicach

Renty otrzyma czterech chłopców: wszyscy stracili pod gruzami zawalonej kamienicy najbliższych: rodziców, rodzeństwo. -Wszyscy jesteśmy nadal w żałobie po tej wielkiej tragedii. Jak Państwo pamiętają, obecna na miejscu katastrofy pani premier Beata Szydło zadeklarowała pomoc dla poszkodowanych dzieci w postaci rent specjalnych – i dziś przedstawiam Państwu dowód, że słowa zostały dotrzymane – podkreślała na konferencji prasowej minister Anna Zalewska. – Renty są przyznane dla czterech osób, bezterminowo, niezależnie od innych, pobieranych świadczeń.
 
W uroczystym przekazaniu decyzji o rentach uczestniczył także wojewoda Paweł Hreniak. -Bardzo dziękuję Pani Premier za tak błyskawiczną decyzję, dotyczącą przyznania rent specjalnych. To już kolejne wsparcie dla mieszkańców, którzy ucierpieli. Przypomnę, że rodziny dostały już jednorazowe zasiłki po 6.000 zł. Mój urząd jest w stałym kontakcie z panem burmistrzem, czekamy na wyceny remontów mieszkań dla poszkodowanych i koszty akcji ratunkowej. Na to również będą środki finansowe. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówił wojewoda.
Burmistrz Bogdan Kożuchowicz dziękował za wsparcie zarówno ze strony władz centralnych, jak i społeczeństwa. -Doświadczamy tego, jak wiele osób, poruszonych tragedią, chce pomóc, są to zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Jestem za to bardzo wdzięczny – podkreślał burmistrz.
 
Na specjalnie utworzone konto wpłynęło już od poniedziałku ponad 30.000 zł.

Trwa także przygotowywanie mieszkań zastępczych, jedno z nich jest już prawie gotowe. -Mieszkania docelowe, w pełnym standardzie, będą przygotowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy – dodaje burmistrz Bogdan Kożuchowicz. -  Większość poszkodowanych z zawalonej kamienicy na ten moment nie wyraziła potrzeby skorzystania z lokalu zastępczego, znajdują schronienie u swoich bliskich. Obecnie taki lokal zastępczy jest przygotowywany dla jednej rodziny.

/UM Świebodzice/

Czytaj dalej...

Mali aktorzy ze Świdnicy

Deski Teatru Miejskiego w Świdnicy opanowane zostały przez świdnickie przedszkolaki. Mali aktorzy mieli okazję zaprezentować się w ramach Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych „Wyobraźnia bez granic”.

Na trzy dni teatr w Świdnicy zamienił się w krainę baśni i bajek. Na scenie zaprezentowało się czternaście grup teatralnych ze świdnickich przedszkoli, w tym aż 311 uczestników. Na widowni zasiedli najważniejsi goście – rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Maluchy zadziwiły oglądających nie tylko wspaniałymi strojami i scenografią, ale także niezwykłą umiejętnością zapamiętywania długich tekstów i profesjonalizmem aktorskim. Uroku przedstawieniom dodawały okazjonalne potknięcia i słyszalne ze sceny „Dziadek, tu jestem, pomachaj!” oraz spontaniczne wybuchy śmiechu.

Wszystkie dzieci biorące udział w przeglądzie otrzymały książkę pt. „Ekologiczne dzieciaki”, które zakupione zostały ze środków Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Przedstawienia teatralne przygotowane zostały przez nauczycieli przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, przy pomocy rodziców. W ocenie spektakli jury wzięło pod uwagę: scenografię, aranżację, grę aktorską dzieci, ogólne wrażenie artystyczne, radość z bycia aktorem oraz swobodę poruszania się po scenie. Po obejrzeniu wszystkich spektakli jury przyznało nagrody i wyróżnienia.

Statuetkę i główną nagrodę przyznano za spektakl „PUDEŁKO PEŁNE BAJEK” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Świdnicy. 
Czytaj dalej...

Kto zagra w Świdnicy?

Znane są już wyniki sondy Świdnickich Recenzji Muzycznych, w której mieszkańcy głosować mogli na wykonawcę, którego najbardziej chcieliby zobaczyć na świdnickiej scenie.

Oto kolejność wykonawców, na podstawie której Świdnicki Ośrodek Kultury będzie planować koncerty na nadchodzącą jesień/zimę. 

 1. Kękę (35% głosów)
 2. Coma (24% głosów)
 3. Taco Hemingway (17% głosów)
 4. Luxtorpeda (10% głosów)
 5. Hunter (7% głosów)
 6. Paweł Domagała (2% głosów)
  Mietek Szcześniak (2% głosów)
 7. Szad Akrobata (1% głosów)
  Sarius (1% głosów)
  Evvolves (1% głosów)
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS