Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Artykuły filtrowane wg daty: sobota, 01 kwiecień 2017 - DAMiNFO.pl - Portal Aglomeracji Wałbrzyskiej

"Nasze zdrowie" w Świdnicy

Po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Świdnicy wraz z Galerią Świdnicką zaprosiły mieszkańców na spotkanie w ramach akcji "Nasze zdrowie". Każdy uczestnik mógł wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych oraz zaczęrpnąć porady u licznych lekarzy i specjalistów. 

Galeria Świdnicka zamieniła się dzisiaj w małą przychodnię. W ramach akcji można było poddać się m.in. specjalistycznemu badaniu słuchu i wzroku, badaniu tarczycy, masażowi relaksującemu stóp i dłoni, pomiarowi stężenia tlenku węgla w organiźmie i wielu innym. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, przy którym można było sprawdzić poziom cukru i cholesterolu we krwi. Oprócz badań i konsultacji, można było zapoznać się z aktualnymi projektami edukacyjnymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. 

Dzięki tej akcji mieszkańcy mają możliwość otrzymania różnych usług, do których na codzień dotarcie jest dosyć trudne. Promowanie zdrowia jest niezwykle istotne - mówi Kamila Strączek, Prezes Zarządu świdnickiej przychodni DobraMed, która była jednym z  realizatorów dzisiejszej akcji. - Naszej przychodni zależy na profilaktyce, dlatego jesteśmy tu dzisiaj dla pacjentów.

Starostwo szacuje, że w ciągu jednego spotkania z badań korzysta nawet do stu osób. 

Czytaj dalej...

Wałbrzyska w Świdnicy znów przejezdna

Prace remontowe ulicy Wałbrzyskiej na odcinku od ul. Korczaka do ul. Mierniczej zakończone. Od dzisiaj wznowiony został ruch samochdoowy w tej części miasta. Na swoje trasy wrócą również autobusy komunikacji miejskiej.

Roboty budowlane na tym fragmencie drogi, polegały na wymianie istniejącej konstrukcji jezdni, chodników i zjazdów, regulacji krawężników wraz z budową ścieku przykrawężnikowego. Przebudowana została także sieć oświetlenia drogowego. Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przeprowadziło również prace wodno-kanalizacyjne, a Polska Spółka Gazownictwa wykonała nowy odcinek sieci gazowej.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS