Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Milion dla przychodni w Świebodzicach

Milion dla przychodni w Świebodzicach
Dobre wiadomości napłynęły z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Samorząd województwa wybrał 37 dolnośląskich ośrodków zdrowia, które otrzymają w sumie 68 milionów złotych na modernizację i zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Wśród nich jest świebodzicka przychodnia samorządowa.

Pieniądze, o których mowa, pochodzą z konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i zostały rozdysponowane głównie wśród ośrodków związanych z opieką podstawową (POZ) i ambulatoryjną (AOS). Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. W sumie złożonych zostało 71 wniosków. Ostatecznie, po ocenie merytorycznej i formalnej zarząd województwa zdecydował o wsparciu 37 najlepszych projektów. Wśród nich znalazł się projekt SP ZOZ Miejskiej Przychodni Zdrowia w Świebodzicach.

- Projekt dotyczył dofinansowania zakupu aparatu RTG, USG oraz platformy osobowej – wylicza Adrian Szewczyk, dyrektor MOZ. - Opiewa na kwotę ponad 1 000 000 zł, z czego po weryfikacji możliwe jest zrefundowanie do 85% z funduszy unijnych. Mamy nadzieję, że dzięki temu  uda się wymienić aparat RTG na nowoczesne, w pełni cyfrowe urządzenie, oraz wymienić wyeksploatowaną windę. Projekt przewiduje tez zakup kolejnego aparatu USG. Diagnostyka tym sprzętem staje się normą i kolejne urządzenie ułatwi dostęp do tego rodzaju badań  - podkreśla Adrian Szewczyk.

/UM Świebodzice/

Dodaj komentarz

Redakcja portalu daminfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę