Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Ruszył proces kobiety oskarżonej o zabójstwo

Ruszył proces kobiety oskarżonej o zabójstwo
W poniedziałek (12 czerwca) w Sądzie Okręgowym w Świdnicy ruszył proces 24-letniej Małgorzaty S., która śmiertelnie ugodziła nożem swojego partnera. Za zabójstwo grozi jej od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Do zbrodni doszło 10 kwietnia 2016 roku w Witoszowie Górnym, niedaleko Świdnicy. 24 – letnia kobieta w wyniku domowej kłótni i szarpaniny, zaatakowała swojego partnera nożem kuchennym. Cios okazał się śmiertelny. Zarówno Małgorzata S., jak i ofiara – 30-letni Jan S. byli, w chwili zdarzenia, pod wpływem alkoholu. Całe zajście rozegrało się na oczach dwójki maleńkich dzieci podejrzanej.

Proces miał ruszyć 16 marca. Jednak rozprawa,w trybie natychmiastowym, została odwołana. Oskarżona była wówczas w zaawansowanej ciąży i niemożliwym było jej przesłuchanie. 

Kobieta twierdzi, że przez lata była ofiarą przemocy domowej, a w chwili zdarzenia partner usiłował ją udusić. Wersję o konieczności obrony własnej oskarżonej potwierdzają także biegli. Okolicznością łagodzącą jest dodatkowo natychmiastowe udzielenie pomocy partnerowi przez Małgorzatę S. 24-latce za popełnioną zbrodnię grozi od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Dodaj komentarz

Redakcja portalu daminfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę