Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Przechodzą z Nowoczesnej do PO. Co z biurem w Świdnicy?

źródło: oficjalny profil J. Augustynowskiej na facebook'u źródło: oficjalny profil J. Augustynowskiej na facebook'u
Czterech posłów Nowoczesnej przechodzi do Platformy Obywatelskiej. Wśród nich jest Joanna Augustynowska, której biuro poselskie znajdywało się dotychczas w Świdnicy.

Posłowie Marta Golbik, Michał Stasiński, Grzegorz Furgo i Joanna Augustynowska zrezygnowali dziś (12 kwietnia) z członkostwa w Nowoczesnej i oficjalnie poświadczyli swoje przejście do Platformy Obywatelskiej. Dwa dni wcześnie troje z nich zostało zawieszonych w prawach członków swojej dotychczasowej partii. Była to reakcja zarządu na medialne doniesienia mówiące o ich wtedy jeszcze niepotwierdzonych planach przejścia do PO.

Wczoraj mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie Nowoczesnej: „Przewodniczący Nowoczesnej na podstawie statutu partii podjął decyzje o zawieszeniu: Grzegorza Furgo, Joanny Augustynowskiej i Marty Golbik w prawach członków Nowoczesnej, ze względu na ich działanie na szkodę Nowoczesnej. Nowoczesna powstała w kontrze do duopolu na polskiej sceny politycznej, jest partią wspólnych wartości i idei, a nie zależności, partyjnych układów i interesów”. Dziś posłowie potwierdzili swój transfer do PO.

Wśród posłów przechodzących z Nowoczesnej do Platformy Obywatelskiej jest Joanna Augustynowska, której biuro poselskie znajdowało się dotychczas na ulicy Trybunalskiej w Świdnicy.

-Biuro poselskie na Trybunalskiej zostaje do dyspozycji partii, a nie posłanki, gdyż stworzyli je wszyscy świdniccy członkowie Nowoczesnej. Z dumą mogę powiedzieć, że biuro to jest jednym z piękniejszych lokali poselskich na Dolnym Śląsku, dlatego zależałoby nam, by przejęła je odpowiednia, godna osoba. Taka, która zrekompesuje nam to co się wydarzyło w ciągu kilku ostatnich dni. Mamy już pierwsze pomysły, kto to mógłby być i na pewno rozstrzygniemy to w ciągu następnego tygodnia. Na tę chwilę mogę tylko powiedzieć, że chcielibyśmy, by był to poseł, który tworzył Nowoczesną od podstaw – mówi Wojciech Rut, przewodniczący Nowoczesnej w Świdnicy.

Nie wiadomo jeszcze czy Augustynowska otworzy nowe świdnickie biuro z ramienia Platformy. Jak informuje Marek Łapiński, dyrektor Biura Regionu Dolnośląskiego PO: Prawdopodobnie w Świdnicy zostanie otwarte takie biuro, jednakże decyzja ta należy do samej posłanki. Niestety  nie udało nam się jeszcze z nią skontaktować.

Komentarze   

+2 #6 przechrzty 2017-04-18 22:58
zdrajca to zawsze zdrajca
Cytować
+5 #5 Jerzy Jacek Pilchowski 2017-04-14 00:24
Cytuję robert:
Jedni odchodzą inni przychodzą . Nowoczesna ma się dobrze ludzie chcą pracować i pokazuja że warto na nich stawiac .


Proszę pozdrowić Palikota.
Cytować
-7 #4 robert 2017-04-13 16:24
Jedni odchodzą inni przychodzą . Nowoczesna ma się dobrze ludzie chcą pracować i pokazuja że warto na nich stawiac .
Cytować
+4 #3 Jerzy Jacek Pilchowski 2017-04-13 12:52
Cytuję obserwator:
Cytuję Jerzy Jacek Pilchowski:
Pewnie się obraziła o to, że Rysiu nie zabrał jej na wycieczkę.

Jak zwykle durnowaty tekst !!!


To już się nawet śmiać z niedopieszczony ch markietanek nie wolno?
Cytować
-2 #2 obserwator 2017-04-13 08:11
Cytuję Jerzy Jacek Pilchowski:
Pewnie się obraziła o to, że Rysiu nie zabrał jej na wycieczkę.

Jak zwykle durnowaty tekst !!!
Cytować
+5 #1 Jerzy Jacek Pilchowski 2017-04-12 23:19
Pewnie się obraziła o to, że Rysiu nie zabrał jej na wycieczkę.
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja portalu daminfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę