Menu
baner Selection DO 05 2017 750x200
banner daminfo ver2

Wicemarszałek Iwona Krawczyk (PO) - dyscyplinarnie zwolniona z pracy!

Wicemarszałek Iwona Krawczyk (PO) - dyscyplinarnie zwolniona z pracy!
 
   O tym, że obecna wicemarszałek województwa dolnośląskiego Iwona Krawczyk (Platforma Obywatelska) została dyscyplinarnie zwolniona z pracy w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości (dalej KSSEMP), szeptało się już od jakiegoś czasu. Kulisy zwolnienia Pani Krawczyk pozostawały w medialnym cieniu i w zasadzie nie było oficjalnie wiadomo jak i dlaczego podziękowano Pani wicemarszałek za pracę w KSSEMP. Smaczku całej sprawie nadał fakt, że obecny Zarząd kamiennogórskiej strefy, był tak pewny swoich racji, że podjął decyzję o zwolnieniu Pani wicemarszałek,  mimo braku zgody sejmiku wojewódzkiego. 

Iwona_Krawczyk.jpg
    Zazwyczaj jest tak, że sprawy, o których mówi się szeptem, mają najgłośniejszy finał.  Kierując się tą życiową obserwacją postanowiłem rzucić na sprawę swoim wścibskim okiem. Pierwszym krokiem było zadanie oficjalnych pytań, w trybie dostępu do informacji publicznej, obecnemu Zarządowi KSSEMP. Otrzymane odpowiedzi potwierdziły plotki i wskazały przyczynę zwolnienia. Dyscyplinarne rozwiązanie stosunku pracy z  Panią Iwoną Krawczyk miało swoje podstawy w wynikach wykonanego audytu  spółki. Poniżej zamieszczam część zadanych pytań i uzyskanych odpowiedzi:
pyt_3.jpg
   Wraz z odpowiedziami redakcja TV DAMI i portalu DAMINFO.PL otrzymała kopię raportu z wykonanego audytu. Konkluzje w nim zawarte faktycznie rzucają się cieniem na działalność byłej Pani prezes Iwony Krawczyk. Szczególnie  jest to widoczne we współpracy, jaką KSSEMP zawiązała z firmą MoJa Multimedia Pani Moniki Buzarewicz. Dlaczego? 
   Mężem tej ostatniej jest Jarosław Buzarewicz, wieloletni działacz i członek Platformy Obywatelskiej, kolega partyjny byłej Pani prezes a obecnie radny rady powiatu wałbrzyskiego. Według raportu współpraca KSSEMP pod zarządem Iwony Krawczyk z firmą żony Jarosława Buzarewicza, miała bardzo niejasny charkter:
JPG_3.jpg
jpg_2.jpg
     Niestety w toku swoich czynności audytorzy nie doszukali się dokładnej specyfikacji działań jakie wykonała firma MoJa Multimedia. Nie powinno to specjalnie nikogo dziwić, ponieważ firma ta ma raczej znikome doświadczenie medialne, nie posiada żadnego własnego nośnika informacji takiego jak gazeta, portal informacyjny czy telewizja. MoJa Multimedia, jak sama informuje na swojej stronie, zajmuje się głównie projektowaniem i administrowaniem stronami internetowymi.  Nie było to jednak przeszkodą dla Pani Iwony Krawczyk, aby udzielać tej firmie kolejnych zleceń promocyjnych. MoJa Multimedia została zaangażowana w organizację „Polsko-Czeskiej Konferencji Gospodarczej” i kolejny raz audytorzy ujrzeli „czeski film”:
Audyt_31.jpg
   Według audytorów kwota 42.000,00zł za bliżej nieokreślone usługi związane z „obsługą techniczną” budzi olbrzymie wątpliwości, gdyż nie da się z dokumentacji spółki wywnioskować co kryje się za pojęciem „obsługi technicznej”. Zwłaszcza, że sama KSSEMP poniosła wszelkie inne koszty, które można zakwalifikować jako koszty obsługi technicznej.
     Niestety nie są to jedyne "smaczki" ujawnione w toku obszernego adytu, które zdecydowanie psują słodki wizerunek Pani wicemarszałek Iwony Krawczyk. Pani wicemarszałek na swoim oficjalnym profilu zamieszczonym na stronie Urzędu Marszkałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pisze następująco:

„…Utworzyła Uniwersytet Zawodowy dla Gimnazjalistów. Jest inicjatorką i realizatorką pierwszego w Polsce Strefowego Klastra Edukacyjnego…”

Znaczna część audytu odnosi się właśnie do powyższej działalności byłej Pani prezes. Niestety ustalenia audytorów nie napawają optymizmem co do słuszności i racjonalności wydawanych kwot:

Audyt_27.jpg

Chodzi tutaj o wydatkowanie znacznych kwot pieniężnych dla szkół zaangażowanych w klaster:

Audyt_26.jpg
Audyt_27_bis.jpg

Rzeczą bardzo niepokojącą jest to, iż te ogromne kwoty zostały wydatkowane, według audytorów, w sposób absolutnie bezproduktywny. Działania poprzedniego Zarządu nie poparte były żadną analizą rynku pracy czy zapotrzebowania przedsiębiorców na konkretne kierunki kształcenia:

Audyt_29.jpg
    Obecna wicemarszałek Iwona Krawczyk, odpowiedzialna jest za rozwój szkolnictwa zawodowego w kontekście zawodów rzemiślniczych w naszym województwie. W tym roku ma zostać uruchomiony portal internetowy UMWD promujący zawody rzemieślnicze. Po lekturze udostępnionego audytu pozostało mi bardzo niewiele wiary, że Pani wicemarszałek poradzi sobie także i z tym zadaniem, chociaż w organizacji portalu zapewne może jej pomóc MoJa Multimedia.
    Na koniec jeszcze tylko jedno małe pytanie. Po co strefie w Kamiennej Górze, luksusowo urządzony apartament w biurowcu i czy nasza wałbrzyska strefa też taki ma?

VIPROOM_3.JPG

Jednym z ciekawszych odkryć audytu jest właśnie ten luksusowy apartament, urządzony i wyposażony do poziomu w pełni funkcjonalnego mieszkania z własnym prywatnym wejściem. Po co strefie taki apartament? Na pewno można w nim bardzo miło spędzić dzień a nawet noc:

VIPROOM_4.JPG
Audyt_37.jpg
VIPROOM_5.JPG

Audy_opis_37.jpg
   Myślę, że przytoczone fragmenty audytu wystarczą za komentarz do tego wątku. Niestety obszerność i mnogość kontrowersyjnych tematów poruszona w tym opracowaniu jest na tyle duża, że nie pozwala na ich skondensowanie w jednym artykule. Do tematu powrócę w niedługim czasie.

                                                                                                              autor: Jarek Drąg

Komentarze   

+1 #57 Waldi 2017-04-28 20:43
No dobra, to dlaczego takie osobniki piastują funkcje samorządowe?!?!
Cytować
+5 #56 Wil 2017-04-06 03:26
Jerzy Jacek Pilchowski 2017-03-01 11:34-po co budować nowe pierdle, skoro Kamienną Górę wystarczy tylko reaktywować,kli mat dobry, Krzeszów blisko, kapelan się znajdzie .i będzie ok. . ;-)
Cytować
+5 #55 Wil 2017-04-04 14:17
I łaskawie został "ewakuowany" do ZPIT Wałbrzych aby wojażując po świecie odzyskał równowagę.;-)
Cytować
+30 #54 Jerzy Jacek Pilchowski 2017-03-13 00:24
Cytuję Facetka:
[quote name="Facet"]Większość tu komentujących ten artykulik na zamówienie należy do grupy która go zamawiała. Reszta to podatni na takie wstrętne wypociny bezmózgowce które wierzą ślepo w tego paszkwila nazywanego artukułem. Redaktorek który go napisał pewno przytulił kase i powinien liczyć się z konsekwencjami swojego wstrętnego występku. Strefy to miejsca do których przyjeżdżaja inwestorzy z całego świata. Taki apartament jest wręcz koniecznością aby inwestor mógł w godnych warunkach przenocować i spędzić czas. Owszem można by go ulokować w miejskim hoteliku ale jakie tam panują standardy??? Kamienna Góra to nie Wrocław czy Warszawa. Ręce opadają jak jeden z drugim tylko dlatego że ktoś jest z PO potrafi zmieszać z błotem jego ciężką pracę. Pani Iwona Krawczyk padła ofiarą grupy zawistnych chamów którzy za to odpowiedzą. Mam taką nadzieję. Osobiście życzę Pani Iwonie Krawczyk wytrwałości i sił tym bardziej, iż przeżywa rodzinną tragedie po stracie ojca.[/I. Intelektualnie wybitne dno!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pomyślałem, że "Facetka" to pseudonim pani Iwony Krawczyk.
Cytować
+19 #53 Andrzej 2017-03-12 10:57
Cytuję Maria:
Cytuję henryk:
A gdy wyciągnąłem na wierzch, że prezeska strefy zamówiła samochód służbowy z tylną rozkładaną kanapą i zapytałem, czy ta kanapa ma służyć pozyskiwaniu inwestorów to leciała do sądu na skargę, a teraz wyszło, że rozkładana kanapa to było preludium do tego powstałego pokoju rozkoszy. Ciekawe, czy i tam były nagrywane pornusy jak robiła to jedna członkini PO z Lubawki?

Zapomniał pan dodać, że w sadzie to pan przegrał, musiał odszczekać i zapłacić 10 tys. na cel społeczny + oczywiście koszty sądowe.Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia.

Facet przegrał w sądzie 2 lata temu a teraz sie okazalo że miał niestety rację. Szkoda że Pani marszałek nie ma honoru tylko idzie w zaparte bo honorowy to już powinna się podać do dymisji za kupowanie torebek i ciuchów za po 2 tysiące za sztukę za firmowe pieniądze. Ale to pewnie były upominki dla tych setek inwestorów co spali w jej apartamencie :)
Cytować
+31 #52 Andrzej 2017-03-12 10:52
Cytuję Adela:
Czy to żona dyrektora WOK?

Tak to żona dyrektora WOK i Zespołu Pieśni i Tańca i radnego Powiatowego z PO który zarzucił innym niejasności w wydatkowania publicznych pieniędzy a teraz lekko przycichł po tych newsach.
Cytować
-30 #51 Facetka 2017-03-12 10:02
[quote name="Facet"]Wi ększość tu komentujących ten artykulik na zamówienie należy do grupy która go zamawiała. Reszta to podatni na takie wstrętne wypociny bezmózgowce które wierzą ślepo w tego paszkwila nazywanego artukułem. Redaktorek który go napisał pewno przytulił kase i powinien liczyć się z konsekwencjami swojego wstrętnego występku. Strefy to miejsca do których przyjeżdżaja inwestorzy z całego świata. Taki apartament jest wręcz koniecznością aby inwestor mógł w godnych warunkach przenocować i spędzić czas. Owszem można by go ulokować w miejskim hoteliku ale jakie tam panują standardy??? Kamienna Góra to nie Wrocław czy Warszawa. Ręce opadają jak jeden z drugim tylko dlatego że ktoś jest z PO potrafi zmieszać z błotem jego ciężką pracę. Pani Iwona Krawczyk padła ofiarą grupy zawistnych chamów którzy za to odpowiedzą. Mam taką nadzieję. Osobiście życzę Pani Iwonie Krawczyk wytrwałości i sił tym bardziej, iż przeżywa rodzinną tragedie po stracie ojca.[/I. Intelektualnie wybitne dno!
Cytować
-26 #50 Facet 2017-03-12 01:09
Większość tu komentujących ten artykulik na zamówienie należy do grupy która go zamawiała. Reszta to podatni na takie wstrętne wypociny bezmózgowce które wierzą ślepo w tego paszkwila nazywanego artukułem. Redaktorek który go napisał pewno przytulił kase i powinien liczyć się z konsekwencjami swojego wstrętnego występku. Strefy to miejsca do których przyjeżdżaja inwestorzy z całego świata. Taki apartament jest wręcz koniecznością aby inwestor mógł w godnych warunkach przenocować i spędzić czas. Owszem można by go ulokować w miejskim hoteliku ale jakie tam panują standardy??? Kamienna Góra to nie Wrocław czy Warszawa. Ręce opadają jak jeden z drugim tylko dlatego że ktoś jest z PO potrafi zmieszać z błotem jego ciężką pracę. Pani Iwona Krawczyk padła ofiarą grupy zawistnych chamów którzy za to odpowiedzą. Mam taką nadzieję. Osobiście życzę Pani Iwonie Krawczyk wytrwałości i sił tym bardziej, iż przeżywa rodzinną tragedie po stracie ojca.
Cytować
-14 #49 Facet 2017-03-12 00:10
Cytuję Roxi:
Ni to już wiadomo skąd wzięły się fundusze na domek samochód i luksusowe ubranka na. Salon dla córci bo z pensji nauczycielskiej na pewno nie a były mąż p Krawczyk na pewno nie finansuje

Jak się g...no czyta to się g...no wie......
Cytować
+10 #48 bezpartyjny 2017-03-11 23:53
Cytuję dolnoślazak:
Nareszcie PIS bierze się za platfusółw. Brawo PIS.!!!!

Pis to tacy sami złodzieje jak cała reszta .Wszystkich do jednego wora. Kupa złodziei i darmozjadów, na których trzeba pracować!
Cytować
+25 #47 Roxi 2017-03-11 14:40
Ni to już wiadomo skąd wzięły się fundusze na domek samochód i luksusowe ubranka na. Salon dla córci bo z pensji nauczycielskiej na pewno nie a były mąż p Krawczyk na pewno nie finansuje
Cytować
+7 #46 POzamiatani 2017-03-10 07:55
Cytuję Tomasz:
Cytuję Jerzy Jacek Pilchowski:
Po prostu czekają nas nowe wydatki. Trzeba będzie wybudować duże więzienie dla POwców.

Lojloj! To już zabraknie pewnie na nowy samochód dla Misiewicza za 1,5 miliona!!! Prawdziwy skandal!!!

Nie będzie takiej POtrzeby bo Misiewicz nie jest z partii POtrzebujących złodziei tylko z PiS. A skandal jest to okrutny i skończy się na pewno wyrokiem dla Iwony Krawczyk
Cytować
+20 #45 Adela 2017-03-10 00:46
Czy to żona dyrektora WOK?
Cytować
+11 #44 Tomasz 2017-03-09 18:46
Cytuję Jerzy Jacek Pilchowski:
Po prostu czekają nas nowe wydatki. Trzeba będzie wybudować duże więzienie dla POwców.

Lojloj! To już zabraknie pewnie na nowy samochód dla Misiewicza za 1,5 miliona!!! Prawdziwy skandal!!!
Cytować
+32 #43 Jerzy Jacek Pilchowski 2017-03-07 10:59
Widzę, że TV Dami przebija się do ogólnopolskich mediów.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wicemarszalek-z-po-wybudowala-apartament-za-nasze/ngzv4wc
Cytować
+31 #42 wyborca 2017-03-06 21:40
a co na to Pan radny powiatu wałbrzyskiego J.Buzarewicz, nie broni żony , dziwne, samo nie przejdzie
Cytować
-10 #41 marketing autobusowy 2017-03-03 08:50
Cytuję Wesoło:
Może autobus nie nabrał prędkości bo przez wiele lat poprzednicy kradli paliwo i lali do baku wody?? Zatarli silnik i już nie ma czym jechać!

Czasem nowozatrudniony kierowca jest słaby psychicznie i do odpowiedzialnej pracy się nie nadaje. Będzie narzekać, że to autobus jest zły, że znosi na lewo. Będzie zanudzać pasażerów historyjkami o poprzednich kierowcach zamiast uważać na drogę i omijać dziury. Po rocznej ocenie wyjdzie brak przygotowania do pracy. Autobus to tylko sprzęt. To co się liczy to ludzie.
Cytować
+37 #40 Ruda 2017-03-02 18:03
Powinni wszystko rozliczyć czy wydatki były zasadne w takich kwotach i na media i na apartament i na ZSZiO , czy faktury mają pokrycie w rzeczywistości i jak jest ok, to nie ma o czym gadać.
Cytować
+25 #39 Wesoło 2017-03-02 16:24
Cytuję marketing autobusowy:
Rok mija od "dobrej zmiany" w KSSEMP. Zamiast chwalić się swoimi słabymi osiągnięciami postanowiono obrać inną strategię i przygotować coś dla odwrócenia uwagi. Może trzeba zarząd strefy sprowadzić trochę na ziemię? Które to miejsce zajmuje Kamiennogórska SSE w rankingu stref za 2016 rok? Przedostatnie, ostatnie?
Zestawienie: https://static.pb.pl/filtered/a1/183969,82526.jpg
Autobus prezesa Rycharskigo nie nabrał zbytnio prędkości, nie?

Może autobus nie nabrał prędkości bo przez wiele lat poprzednicy kradli paliwo i lali do baku wody?? Zatarli silnik i już nie ma czym jechać!
Cytować
-6 #38 marketing autobusowy 2017-03-02 13:55
Rok mija od "dobrej zmiany" w KSSEMP. Zamiast chwalić się swoimi słabymi osiągnięciami postanowiono obrać inną strategię i przygotować coś dla odwrócenia uwagi. Może trzeba zarząd strefy sprowadzić trochę na ziemię? Które to miejsce zajmuje Kamiennogórska SSE w rankingu stref za 2016 rok? Przedostatnie, ostatnie?
Zestawienie: https://static.pb.pl/filtered/a1/183969,82526.jpg
Autobus prezesa Rycharskigo nie nabrał zbytnio prędkości, nie?
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja portalu daminfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę